Dak Lak 500g tmavě pražená | Dacaffè.cz eshop

Dacaffé

Dak Lak 500g tmavě pražená

Dostupnost: na dotaz 

Dak Lak 500g tmavě pražená

Kávovník statný původem ze západní a střední Afriky dnes tvoří 25% světové produkce kávy. Tento druh kávy, znám také pod názvem Robusta, se začal pěstovat ve Vietnamu na konci 19. Století, kdy ho do země přivezli Francouzští kolonisté. Avšak s hojným pěstováním této rostliny se ve Vietnamu začalo až v devadesátých letech minulého století. Dnes je Vietnam druhým největším dodavatelem zelené kávy a prvním dodavatelem Robusty na světě.
Kávovník statný je znám především pro svoji houževnatost. Tím, že káva obsahuje zhruba 2.7% kofeinu je více odolná proti škůdcům a na rozdíl od více konzumované Arabiky, která má zhruba 1.5% kofeinu, se tedy k pěstování Robusty nepoužívá mnoho pesticidů a jiných chemických látek.Tento kávovník dorůstá do výšky kolem 10 metrů a jeho plody dozrávají až po 10 měsících. Kávovníku vyhovuje vyšší teplota (do 30 stupňů Celsia) a na rozdíl od Arabiky se k jejímu pěstování nepotřebuje příliš vysoká nadmořská výška. Díky ideálním podmínkám pro pěstování  v provincii Dak Lak se naše káva vyznačuje výjimečnou chutí a vůní.

Zboží již není v nabídce.

Cena: 173,- Kč s DPH

Dotaz na prodejce

Doporučit

Kamenný obchod

Přidte si knám prohlédnout skladové produkty do budovy Danube House Karolinská 650/1 Praha 8

Káva valastní produkce

Kávy Dacaffé jsou výmečné směsy, vybrané tak, aby si na chuť přišel opravdu každý milovník dobré kávy.

Ochutnávky kávy za 10 Kč

Ochutnávky jsou pro všechny, kteří si nejsou jistí chutí naší kávy i pro všechny, kteří naší kávu prostě milují, nebo rádi experimentjí.

PiXOLO

2017 Copyright by Dacaffe.cz. All rights reserved.
Developed & Links by PiXOLO